Telekomünikasyon Ürünlerinde Taksit Kalktı

01 Ocak 2014 Çarşamba, 15:30
Telekomünikasyon Ürünlerinde Taksit Kalktı

 BDDK, kredi kartı ve nakit çekimlerinde taksit sayısını 9 ayla sınırlandırırken; kuyum, telekomünikasyon, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasını kaldırdı. Sabah saatlerinde bir BDDK yetkilisi telekomünikasyonun içerisine cep telefonlarının da girdiğini açıkladı, ancak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan telekomünikasyon kapsamına kontör satışlarının girdiğini söyledi.

kredi kartı teledonBDDK’nın ilgili dairesi şu anda konuya açıklık getirebilmek için yeni bir çalışma yapıyor. Cep telefonlarına taksit olup olmayacağı an itibariyle belirsiz.

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren  geçerli olacak  sınırlandırmadan önce cep telefonu alınabilir. Artık firmaların 12 taksit vb. reklamları  görünmeyecek  gibi duruyor. Mesela  taksit erteleme  ile ilgili de 4  ay taksit  erteleme  yapılsa  bile maksimum  9 ayda  ödeyecek olduğunuz  bir fiyatı  5 ay içinde ödemek  gerekecektir.

Bir anlamada  taksit  ertlemenin de cazip bir tarafı kalmamış gibi oluyor.

Konu ile ilgili telefon  ürünlerinin  kapsama  girip girmediği hakkında  bilgilendirme  yapılmasının  ardından  web sitemizde  yayınlama  yapılacaktır.

 

 

Bu kampanya 923 defa incelendi…

Arama Kelimeler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + dört =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>